Kasutusjuhendid

 Meie virtuaalse pusleõpiku kasutusjuhend

Veebileht on kolmeveeruline.

  • Vasak veerg - teemade tutvustavate artiklite veerg. Siin toimivad pealkirjad lingina. Klõpsates neile, avaneb tervikartikkel.
  • Parem veerg - sisukorra veerg. Siin Teemad ja tasandid viib lehele, millel korraga kõik teemade tutvustused avatud. Samaaegselt sisukorrast tasandite valik. Tasandid on määratletud pusletükkide järgi.
  • Märksõnad, mis paremas veerus, aitavad kiiremini leida teemat või tasandit. Miks märksõnad erisuurused? - Suurekirjalised tagsid annavad märku sellega märgistatud lehe sagedasest kasutusest.

Virtuaalse Pusleõpiku loomiseks on kasutatud veebipõhist kodulehte www.webnode.com.  Selles keskkonnas kodulehetegemiseks on Webnode tiimilt ka video - juhend. Soovitan kasutada, selle administreerimine on lihtne.

Puslede koostamisel oleme kasutanud järgmiseid keskkondi:

  • JigsawPlanet - on õpilastele käepärane ja lihtne keskkond. Vistutamisel on mitu valikut. Küll aga on vajalik Java tugi. (https://www.java.com/en/)
  • BrainsBreaker - vajalik eelnevalt arvutisse laadida, installeerida
  • JigZone - veebipõhine

1. JigsawPlanet keskkonna eestikeelse juhendi on koostanud Tiia Salm, mille leiad siit .

Lisaks keskkonna demo, mille abil võimalik jälgida põhjalikult puslekoostamise võimalusi. Vaata siia!

2. BrainsBreaker.com  juhend (koostanud Tiia Salm)

Alloleva juhendi lugemiseks saad teha dokumendi ka suuremaks (klõpsates kas "+" või Fullscreen. Saab printida või endale arvutisse laadida.

brainsbreaker_juhend_TSalm

3. JigZone keskkonna tutvustus siin (Tiia Salm)

Meeldivaid õppimise ja mängimise elamusi!